לצערנו, יוזמת פִּלְפֵּל לא הצליחה להתממש כיוון שהתנאים שמציב משרד החינוך מנוגדים לעצם הרעיון העומד מאחורי היוזמה.

השארנו את האתר על כנו כיוון שהורים ומורים עדיין מוצאים עניין ברעיונות שבו, אך כל המידע באתר מתייחס ליוזמה המקורית, שאינה רלוונטית עוד.

בלוג הוראה יצירתית עם פלפל

לפי תפישתי ותפישת פִּלְפֵּל, כל פעילות מעניינת היא פעילות מלמדת. העולם וכל אשר בו מרתק, וכולו רלוונטי לחיי כולנו. כאשר מצליחים לראות ולהראות זאת, נוצרת בהכרח למידה: סקרנות אמיתית היא מדבקת.

בבלוג אוסף רעיונות, מהדמיון ומהרשת, המעודדים את הילדים ללכת אחר רעיונותיהם, לחקור ולממש אותם; להתעניין בכל הקורה סביבם, ולא להגביל עצמם לתחומים צרים; לגלות עצמאות, יזמות וגם עקשנות, שבלעדיה אין הישג, גילוי או המצאה.

מוזמנים להגיב, להעיר, לשתף, ולהוסיף רעיונות משלכם!
אדוה

תעלומת חגי האור בלוח השנה


הושבתי צוות של היסטוריונים צעירים בחושך, לאור פנסים, מול לוח חודש דצמבר, לאחר שסימנתי עליו חגי אור שונים - חנוכה, חג המולד וחגים ופסטיבלים שונים מן העולם. כמו-כן סימנתי את היום הקצר בשנה, ולאור הפנסים ספרתי סיפורים עתיקים יותר ופחות שספרו לעצמם בני-אדם כשהימים הלכו והתקצרו.
שאלתי אותם: מה מיוחד בחודש הזה, ובשלל החגים והחגיגות המצוינים בו ברחבי העולם? הפנסים מילאו יפה את תפקידם ביצירת אווירה בלשית: מה משותף לכל החגים והחגיגות הללו? מה הקשר בין חנוכה, חג המולד, אֵלֵי שמש העושים דרכם בלילות מתחת לאדמה, או לאור היום במרכבות אש בשמיים?...
לאט-לאט החל ההקשר לנבוט, ואיתו גם ההבנה לקדמונים, שהבינו את חשיבות השמש לחייהם, הביטו לשמיים והבינו רק חלקית את שראו עיניהם, ואת היתר השלימו לעצמם בעזרת סיפורים מלהיבים.
שיהיה לנו חורף חם ומואר!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה